auto spa grodzisk mazowiecki

auto detailing grodzisk mazowiecki

Auto Detailing Grodzisk Mazowiecki utworzony został z miłości do pojazdów. Dlatego więc nasi Klienci mogą być przekonani, że zajmiemy się ich samochodami tak, aby wyglądały świetnie, nawet jeśli przejechały już nawet setki tysięcy kilometrów.

W naszym auto spa udaje nam się to uzyskać przez to, że poświęcamy naszą uwagę zarówno wnętrzu samochodu, i również jego elementom zewnętrznym. Po precyzyjnym wyczyszczeniu wnętrza, kolej na woskowanie lub glinkowanie oraz polerka samochodowa, aby uzyskać wykończenie z niemal niewidocznymi skazami.

Poza usunięciem istniejących skaz lakieru, istotne jest także zabezpieczenie go na przyszłość. Zatem w Auto Spa Grodzisk Mazowiecki możemy zaaplikować warstwę polimerową , która zabezpiecza lakier przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Obecnie wygląd pojazdu jest tak ważna jak jego bezawaryjność. Z pomocą może nam tu przyjść car detailing.

Detailing samochodowy to zestaw usług skupiających się na wyglądzie samochodu i polega na specjalnej pielęgnacji. Detailing samochodowy dzieli się na wewnętrzny oraz zewnętrzny.

Detailingowe czyszczenie wnętrza polega na odkurzaniu, praniu tapicerki, czyszczeniu elementów plastikowych i skórzanych, czasami także na impregancji tapicerki skórzanej.

Auto detailing zewnętrzny jest bardziej skomplikowany. Zaczyna się od kilkuetapowego mycia detailingowego lakieru oraz felg i innych części. Następnym etapem jest usunięcie mikrouszkodzeń, czyli korekta karoserii. Nawet w trakcie normalnego użytkowania dochodzi do zmatowień i zarysowań. Nałożenie specjalistycznej pasty i specjalistyczne polerowanie może rozwiązać te problemy oraz pozwala na osiągnięcie takiego blasku lakieru, jakby pojazd właśnie wyjechał z lakierni.

Detailing samochodowy skupia się także na ochronie lakieru na przyszłość. Umożliwiają to specjalne powłoki zabezpieczjące, które aplikuje się na przygotowany lakier. Każda z tych powłok zabezpiecza karoserię przed niepożądanym wpływem czynników zewnętrznych.

Po takim auto SPA każdy pojazd będzie wyglądał świetnie, nawet jeśli na liczniku ma już setki tysięcy przejechanych kilometrów. Wpłynie to także pozytywnie na jego wartość a obniżą się koszty utrzymania, bo detailing wydłuża także żywotność niektórych części samochodu.

auto detailing near Grodzisk Mazowiecki

Glinkowanie jest jedną z opcji w ramach auto detailingu.

Glinkowanie polega na dogłębnym oczyszczeniu lakieru lub innej powłoki z różnego rodzaju zabrudzeń np. drobiny asfaltu, żywica, sadza, resztki martwych owadów, pył z klocków hamulcowych, a także naloty rdzy.

Należy wyjaśnić, że samo glinkowanie nie usuwa rys, lecz wydobywa z nich zabrudzenia, nie zmniejszając grubości lakieru.

Dlatego można glinkowanie bezpiecznie robić co jakiś czas bez ryzyka, że pogorszymy tym sposobem jakość lakieru naszego auta.

W Auto Detailing Grodzisk Mazowiecki oprócz usługi standardowego glinkowania, można również zlecić wykonanie tej usługi razem z korektą lakieru, która pozwoli wyeliminować do 70% rys.

auto detailing near Grodzisk Mazowiecki
jaka polerka samochodowa

jaka polerka samochodowa

Polerowanie auta

Kto nie chciałby, aby jego samochód wyglądał wyśmienicie przez większość czasu? Rozwiązaniem może być wtedy polerowanie auta, czyli delikatna korekta lakieru.

Polerowanie auta – przygotowanie

Nie można zapomnieć, że polerowanie pojazdu musi rozpocząć się od właściwego przygotowania samochodu. Zaczyna się ono dokładnym myciem auta, bo podstawą jest dokładne oczyszczenie zewnętrza samochodu z różnego rodzju brudu i elementów organicznych. Zanieczyszczenia te negatywnie wpłyną, a a może nawet uniemożliwią proces polerki. Stąd specjalne wyczyszczenie pojazdu, to podstawa sukcesu polerki.

Po wyczyszczeniu, auto musi całkowicie wyschnąć. Czas potrzebny na to zwykle jest wykorzystywany na zabezpieczanie niektórych fragmentów auta, jak np. listw ozdobnych, krawędzi reflektorów, klamek, ram okiennych, itd. Każdy z tych elementów trzeba zabezpieczyć wysokojakościową taśmą lakierniczą, która skutecznie powinna zapobiec przedostawaniu się past polerskich w niepożądane miejsca.

Polerka samochodowa – etapy

Polerowanie samochodu musi być wykonywane systematycznie. Oznacza to, że koncentrujemy się na małym obszarze samochodu i dopiero gdy wszystkie etapy są wykonane, zajmujemy się kolejnym fragmentem. Takie działanie nie pozwoli paście polerskiej wyschnąć, ale również wykończenie samochodu będzie dokładniejsze i bardziej spektakularne.

Właściwe czynności związane z polerowaniem lakieru samochodowego zaczynają się od nałożenia pasty polerskiej na karoserię. Potem należy ją dokładnie rozsmarować, a potem ręcznie lub mechanicznie wypolerować. Trzeba to robić dokładnie i powoli w określonych kierunkach, dzięki czemu zarysowania będą usunięte dokładniej i szybciej. Na zakończenie należy precyzyjnie usunąć resztki pasty polerskiej za pomocą wilgotnej ściereczki i możemy przejść do następnego fragmentu auta.

Czym zakończyć polerkę pojazdu?

Kiedy auto jest już wypolerowane i wspaniale wygląda, warto pomyśleć o nałożeniu specjalnych środków (np. wosków, polimerów albo płynów), które utrzymają ten stan przez długi czas. Jeszcze lepszym pomysłem jest połączenie ze sobą różnorodnych preparatów np. powłoki hydrofobowej, na którą nakładany jest następnie wosk.

Polerowanie auta – wykonywana samodzielnie czy w profesjonalnym auto spa?

Polerowanie pojazdu wymaga specjalnego sprzętu, preparatów, czasu, wiedzy a także wprawy. Jeśli nie mamy któregokolwiek, warto jednak powierzyć auto profesjonalistom. Zaoszczędzimy mnóstwo czasu, ale także upewnimy się, że nie uszkodzimy lakieru naszego samochodu. Wbrew pozorom, polerka auta i jego części wymaga umiejętności i doświadczenia, które uchroni lakier przed przegrzaniem i hologramami. Dodatkowo w wyspecjalizowanym auto spa, profesjonaliści zadbają także o to, aby blask utrzymał się bardzo długo a nasz samochód wyglądał jak prosto z salonu.

car wash near Grodzisk Mazowiecki

Mycie pojazdu to jedna z kluczowych czynności, którą należy wykonywać regularnie, aby samochód dobrze się prezentował.

Samochód można oczywiście wyczyścić samemu ręcznie, ale należy mieć na uwadze, że nieodpowiednio dobrane płyny i gąbki do czyszczenia, mogą zadrapać powłokę lakierową. Poza tym, nie każdy ma czas oraz jest w stanie, aby umyć pojazd samemu.

Podobnie wygląda sytuacja w przypadku myjni automatycznej: zniszczone i zapiaszczone szczotki mogą zniszczyć powłokę lakierową, a, pojazdy często opuszczają taką myjnię niedoczyszczone. Z kolei niewłaściwe korzystanie z myjni bezdotykowych, szczególnie gdy występują już na lakierze zadrapania, może pogłębić ten problem.

Jeśli natomiast oddamy nasz samochód osobom, które się na tym znają, możemy być pewni, że:

*Użyją najodpowiedniejsze dla naszego auta preparaty,

*Używać będą odpowiednich i czystych gąbek i szczotek,

*Dokładnie doczyszczą nawet bardzo zabrudzone miejsca,

*Odkurzą nasz samochód w środku,

*Jeśli będzia taka potrzeba, dokonają drobnych korekt lakieru lub jego polerowania.

Opuszczając myjnię po tak fachowym myciu, właściciel z całą pewnością będzie miał wrażenie, jakby jechał nowszym samochodem.

detailing warszawa cennik
detailing warszawa cennik


Choć dużo różnych spraw może wpłynąć na decyzję o zakupie pojazdu, to u jej podstaw zawsze będzie chęć posiadania własnych czterech kółek. Trzeba jeszcze zaznaczyć: środka lokomocji, na którym można polegać, stąd też wszyscy wiemy, że dbanie o to, aby auto długo na służyło, to podstawa.

Ale większość z nas – właścicieli aut – chciałaby również, aby nasze auta świetnie wyglądały nie tylko, zaraz po kupnie, ale cały czas. Rozwiązaniem może być auto detailing.

Jest to pakiet usług skierowanych na wygląd samochodu. Do tego zestawu zalicza się precyzyjne ręczne mycie samochodu oraz sprzątanie go w środku. Potem ma miejsce glinkowanie i polerowanie mające na celu osiągnięcie jak najlepszego wyglądu lakieru. Można także zabezpieczyć go na przyszłość poprzez nałożenie warstwy polimerowej, chroniącej lakier przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.

Po takim auto spa, każdy samochód będzie świetnie się prezentował, nawet jeśli na liczniku ma już wiele tysięcy przejechanych kilometrów.

W Auto Detailing Grodzisk Mazowiecki możliwe jest nałożenie polimeru.

Warstwa polimerowa to specjalny preparat zawierający składniki organiczne i nieorganiczne, który należy nałożyć w specjalny sposób na lakier samochodowy.

Choć warstwa ta jest bardzo cienka (jej grubość po nałożeniu wynosi dziesiętne części milimetra!), to tworzy powłokę chroniącą lakier przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Dlatego też spełnia wiele funkcji:

* Bardzo dobrze zabezpiecza samochód nie tylko przed zanieczyszczeniami, ale też przed kwasami, zadrapaniami, promieniowaniem UV i substancjami chemicznymi.

* Idealnie chroni lakier, nadając mu przy tym intensywność i głębię.

* Wygładza powierzchnię bez niepotrzebnych refleksów i hologramów.

Indywidualne polimery są o wiele mniejsze od cząsteczek wody a dzięki temu mają właściwości hydrofobowe, czyli odpychają od siebie cząsteczki wody. Z tego powodu powierzchnia zabezpieczona polimerami jest wodoodporna a samochód dłużej pozostaje czysty, bo brud prawie do niej nie przylega.

A kiedy samochód w końcu jednak zabrudzi się, to dzięki tej powłoce łatwiej go będzie umyć.

auto spa grodzisk mazowiecki
auto detailing near Warsaw

Co niszczy lakier samochodowy?

Lakier na karoserii samochodów narażony jest na negatywny wpływ wielu różnych czynników zewnętrznych np. promieniowanie UV, zmiany temperatur, ekstremalne temperatury. Dodatkowo smoła drogowa, preparaty od odladzania albo owady uderzające w karoserię w czasie jazdy, z biegiem czasu powodują degradację lakieru samochodowego. Nawet wizyta w myjni automatycznej albo bezdotykowej mogą uszkodzić lakier.


Co to jest polerowanie lakieru?

Pomimo, że na większość wspomnianych spraw nie mamy wpływu i powolna degradacja lakieru jest nieunikniona, to jednak dzięki specjalistycznemu polerowaniu możliwe jest przywrócenie blasku i korekta lakieru.

Polerowanie auta to proces ścierania lakieru aż do usunięcia cienkiej, zniszczonej warstwy zawierającej zarysowania, mikrouszkodzenia oraz odbicia.


Jak przygotowywane jest auto do polerowania?

Polerowanie lakieru to zabieg wieloetapowy, który musi być poprzedzony dokładnym umyciem samochodu. Jest to niezbędnę, aby całkowicie usunąć brud, piasek i wszelkie zanieczyszczenia organiczne, które mogłyby negatywnie wpłynąć na polerowanie. Po myciu pojazd musi zupełnie wyschnąć.

Bardzo ważnym etapem wstępnym jest także zabezpieczenie tych elementów auta, które sąsiadują z lakierem, a nie będą polerowane, jak np. ramy szyb i lamp, klamki, listwy. W tym celu ochrania się je wysokogatunkową taśmą malarską, aby zapobiec przedostaniu się na nie pasty.


Polerowanie pojazdu

Sama polerka lakieru musi być wykonywana systematycznie. Czyli, że koncentrujemy się na fragmencie karoserii i dopiero po wykonaniu wszystkich zabiegów zajmujemy się kolejnym. Dzięki temu nie pozwalamy paście polerskiej nadmiernie wyschnąć, przenosimy się na kolejny fragment karoserii.

Po wypolerowaniu całego samochodu można zaaplikować na niego warstwę wosku chroniącą lakier przed promieniowaniem słonecznym.


Jak wygląda auto po polerce?

Efekty polerki samochodowej lakieru są niesamowite a auto po takiej pielęgnacji na pewno przyciąga spojrzenia. Lakier jest błyszczący i gładki, co skutkuje tym, że brud i woda łatwiej z niego spływają. Kolor jest intensywny a hologramy i zarysowania na lakierze – niewidoczne. Auto ogólnie prezentuje się o wiele lepiej, a to wpływa też na jego wartość.


Jak przedłużyć rezultaty polerowania?

Jeśli chcemy, aby spektakularny efekt uzyskany podczas polerki lakieru utrzymał się długo, powinniśmy dbać o nasz pojazd. Dotyczy to przede wszystkim jego czyszczenia – trzeba zrezygnować z automatycznych myjni. Poza tym, że mogą w nich być kiepskie jakościowo lub zużyte szczotki, to znajdujące się na nich drobiny piasku mogą ponownie zniszczyć lakier.

O wiele lepszym sposobem jest mycie ręczne. Ale też należy zwrócić uwagę na właściwe, dobrej jakości akcesoria, jak np. ścierki.

Oczywiście najlepiej byłoby, aby auto było parkowane w garażu. Jeśli jednak nie ma takiej możliwości, warto pomyśleć o woskowaniu lub nałożeniu polimeru. Cieniutka powłoka tego typu tworzy warstwę zabezpieczającą lakier przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych.


Polerowanie samodzielne czy u fachowca?

Za polerowanie samochodu można zabrać się samemu. Ale trzeba być gotowym , że może to zająć wiele godzin, a może nawet cały weekend.

Poza tym istnieje ryzyko, że niefachowe polerowanie może przynieść odwrotny skutek od zamierzonego. Koncentrując się na pozbywaniu się zarysowań, możemy przegrzać lakier albo utworzyć hologramy.

Stąd lepiej jednak zwrócić się z tym do profesjonalistów, którzy się w tym specjalizują. A sami możemy cieszyć się odnowionym samochodem przez długi czas.

auto detailing near Warsaw

Frequently Asked Questions

Auto detailing to kompleksowe usługi, które mają na celu utrzymanie pojazdu w jak najlepszym stanie, ale nie pod względem technicznym, lecz wizualnym. Czyli, aby pojazd wyglądał jak niemal prosto z salonu, pomimo, że na liczniku ma już mnóstwo przejechanych kilometrów.

Można to osiągnąć poprzez wyeliminowanie zanieczyszczeń z wnętrza auta oraz dzięki umyciu i polerowaniu zewnętrznej części auta, aby uzyskać wykończenie niemal idealne.

Podstawowe opcje auto detailingu obejmują mycie zewnętrzne i woskowanie oraz odkurzanie i mycie wewnętrzne.

Bardzo ważna jest również renowacja lakieru, dzięki której można wyeliminować większość przebarwień oraz niewielkich zarysowań.

Oprócz wyeliminowania istniejących mankamentów lakieru, auto detailing również umożliwia  zabezpieczenie go w jakimś stopniu na przyszłość. Umożliwia to nałożenie warstwy zabezpieczającej, która przez jakiś czas będzie utrudniać przywieranie kurzu do lakieru.

Powłoka lakierowa pojazdu narażona jest na negatywne działanie wielu czynników atmosferycznych takich, jak np. promieniowanie słoneczne, duże różnice temperatur, opady. Poza tym cząstki asfaltu, sól drogowa czy kamyki, z biegiem czasu wpływają na jego zmatowienie. Zwykła wizyta w myjni automatycznej albo bezdotykowej może również uszkodzić lakier.

Choć większości powyższych czynników nie możemy zaradzić  i stopniowa degradacja lakieru jest nieunikniona, to mamy jednak dobrą wiadomość: przywrócenie blasku lakieru jest możliwe.

Jedną z usług auto detailingu jest polerowanie auta, to znaczy ścieranie zniszczonej warstwy powłoki lakierowej zawierającej zarysowania lub zadrapania. Po takiej usłudze (poprzedzonej aplikacją specjalistycznej pasty) uzyskamy lakier niemal bez skaz a kolor - głęboki i wyrazisty.
 

Pomimo, że wiele różnych spraw może wpłynąć na podjęcie decyzji o zakupie pojazdu, to u jej podstaw zwykle będzie chęć posiadania własnego środka lokomocji. Trzeba jeszcze dodać: środka lokomocji, który nas nie zawiedzie, stąd też wszyscy zdajemy sobie sprawę, że przeglądy techniczne, to sprawa zasadnicza.

Jednak większość z nas – posiadaczy pojazdów – wolałaby również, aby nasze pojazdy świetnie wyglądały nie tylko, gdy są nowe, ale cały czas. Pomóc nam w tym może auto detailing.

Auto detailing to pakiet usług koncentrujących się na wyglądzie pojazdu. W tym pakiecie zawiera się precyzyjne mycie ręczne auta i czyszczenie go w środku. Następnie ma miejsce glinkowanie i polerowanie mające na celu osiągnięcie jak najlepszego wyglądu lakieru. Można także zabezpieczyć go na przyszłość poprzez nałożenie warstwy polimerowej, która chronić będzie lakier przed negatywnym działaniem różnego rodzaju czynników.

Po takim auto spa, każdy pojazd będzie świetnie się prezentował, pomimo wielu tysięcy przejechanych kilometrów.
 

Jedną z usług, z zakresu auto detailingu jest glinkowanie.

Glinkowanie polega na dogłębnym oczyszczeniu lakieru lub innej powłoki z różnych zabrudzeń jak np. resztki zabitych owadów, naloty rdzy, sadza, żywica, drobiny asfaltu oraz różnego pochodzenia pył.

Trzeba wyjaśnić, że wykonanie samego glinkowania nie usuwa rys, lecz wyciąga z nich brud, nie zmniejszając grubości lakieru.

Z tego względu można glinkowanie bezpiecznie zlecać co jakiś czas bez obawy o to, że uszkodzimy tym sposobem jakość powłoki lakierniczej naszego pojazdu.

W Auto Detailing Grodzisk Mazowiecki poza standardowym glinkowaniem, możliwe jest także wykonanie tej usługi razem z korektą lakieru, pozwalającą pozbyć się do 70% rys.

W Auto Detailing Grodzisk Mazowiecki możliwe jest nałożenie polimeru.

Warstwa polimerowa to specjalny preparat składający się ze składników organicznych i nieorganicznych, który nakłada się w specjalny sposób na lakier samochodowy.

Choć powłoka ta jest bardzo cienka (jej grubość po nałożeniu wynosi dziesiętne części milimetra!), to stanowi warstwę chroniącą lakier przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Dzięki temu spełnia różne funkcje:

* Bardzo dobrze chroni pojazd nie tylko przed zabrudzeniami, ale również przed kwasami, zarysowaniami, promieniowaniem ultrafioletowym i substancjami chemicznymi.

* Zapewnia znakomitą ochronę lakieru, nadając mu dodatkowo wyrazistość.

* Wygładza powierzchnię bez niepotrzebnych hologramów i odbić.

Cząsteczki polimerów są mniejsze od cząsteczek wody a dzięki temu mają właściwości hydrofobowe, czyli odpychają od siebie cząsteczki wody. Stąd powierzchnia potraktowana polimerami jest wodoodporna a samochód dłużej jest czysty, bo brud prawie do niej nie przylega.

A kiedy samochód w końcu jednak ulegnie zabrudzeniu, to dzięki zabezpieczeniu polimerami łatwiej go będzie umyć. 
 

Czyszczenie samochodu to jedna z kluczowych czynności, którą trzeba wykonywać cyklicznie, aby pojazd dobrze się prezentował. 

Samochód można oczywiście umyć samemu ręcznie, ale trzeba mieć na uwadze, że źle dobrane płyny oraz szczotki do czyszczenia, mogą uszkodzić powłokę lakierową. Dodatkowo, nie każdy ma możliwości (np. mieszkańcy bloków) i czas, aby umyć pojazd samemu. 

Podobnie jest w przypadku myjni automatycznej: zniszczone i zapiaszczone szczotki mogą uszkodzić lakier, poza tym, samochody często opuszczają taką myjnię niedomyte. Z kolei nieumiejętne korzystanie z myjni bezdotykowych, szczególnie gdy występują już na lakierze zarysowania, może pogłębić ten problem.

Jeśli jednak powierzymy nasz samochód profesjonalistą, możemy być spokojni, że:

*Użyją najodpowiedniejsze dla naszego samochodu preparaty,

*Wykorzystywać będą odpowiednich i czystych myjek i szczotek,

*Pedantycznie doczyszczą nawet bardzo zabrudzone zakamarki,

*Odkurzą wnętrze naszego pojazdu,

*W razie potrzeby, dokonają drobnych korekt powłoki lakierowej lub jej polerowania.

Odjeżdżając pojazdem po tak fachowym myciu, kierowca z całą pewnością będzie miał wrażenie, jakby jechał nowszym samochodem.